Zabraklo 2 minut do konca !

Tegoroczna edycja cyklu Porsche Supercup już za nami. Ostatnim w tym sezonie wyścigiem były zmagania na torze Yas Marina w Abu Dhabi. Jak ekipa z Bielsko-Białej spisała się podczas tych zawodów?

Wyścig zaczął się dość pechowo dla kierowców. Po zderzeniu dwóch kierowców, na tor musiał wjechać safety car. A jeszcze przed tym incydentem Lukasowi udało się awansować  z 17 miejsca na 14. Po wznowieniu wyścigu Polak zdołał awansować jeszcze o dwie pozycje i finalnie był 12.

A jak wypadł 2 zawodnik teamu Förch Racing? Klaus Bachler startował, z rewelacyjnej 5 pozycji. W trakcie wyścigu zdołał nawet awansować na 4 pozycję, ale zaledwie 2 minuty (sic!) przed końcem, jego auto uległo awarii…dalsza jazda nie była już możliwa. Tym samym szanse na wygraną Austriaka w klasyfikacji „rookie” zostały zaprzepaszczone.

Podsumowując tegoroczną edycję, polski zespół uplasował się na 6 pozycji na 11 drużyn. Natomiast indywidualnie, Bachler zdobył 7 miejsce, a Lukas 11-tą. Jakieś typy na kolejną edycję?