Przejdź do treści

WRC 2019. Informacje i oferta bukmacherów

wyscigi wrc edycja zimowa

Dziś może trochę offtopicowo, ale nie do końca. Wciąż w temacie wyścigów, ale tym razem trochę innych – WRC. Może to właśnie będzie przyszłość Forch Racing? Może Robert Lukas, podobnie jak jego imiennik Kubica – spróbuje swoich sił w tym sporcie? Na dobry początek przygody z WRC (a może i także F1?) na naszym portalu sprawdźmy jak bukmacherzy obstawiają „generalkę”. Kto ma największe szanse na zwycięstwo?

Na dobry początek słowem wstępu kilka słów o obecnej edycji Rajdowych Mistrzostw Świata.

Informacje o FIA WRC 2019

Tegoroczny sezon jest już 47 edycją FIA World Rally Championship. Tym razem w odróżnieniu od edycji zeszłorocznej kierowcy będą rywalizowali w 14 wyścigach na 4 kontynentach. Przypomnijmy, rok temu było „tylko” 13 wyścigów. Nowością jest Rajd Chile, który tym samym debiutuje w świecie WRC. Czy sprawdzi się i tym samym zagości na stałe w kalendarzu WRC już niebawem się dowiemy.

Pierwszy rajd w tym roku obył się w Monte Carlo (24-27 stycznia). Jest to zarazem najstarszy wyścig WRC – tym razem odbyła się jego 87 edycja! Bezkonkurencyjnym w tym wyścigu był Francuz Sébastien Ogier.

Teraz jesteśmy świeżo po 8 wyścigu tj. Rajdzie Sardynii (13-16 czerwca), w którym wygrał Hiszpan Dani Sordo. Oto wycinek z najciekawszych fragmentów tego wyścigu:

A kto wygra w kolejnym? Tego dowiem się już 4 sierpnia, kiedy to odbędzie się 69 edycja Rajdu Finlandii.

Zmagania kończy 28. Rajd Australii, który będzie miał miejsce 14-17 listopada. 

Zobacz też: Wygrana w Dubaju !

Aktualnie po 8 etapach WRC 2019, w klasyfikacji prowadzi Ott Tänak z 150 punktami. Na kolejnych miejscach odpowiednio znajdziemy:

  • Sébastien  Ogier – 146 pkt;
  • Thierry Neuville – 143 pkt;
  • Elfyn Evans – 78 pkt.

Tanak w tym sezonie wygrał już 3 wyścigi, czy zdobędzie kolejne zwycięstwo? Jeżeli wierzyć bukmacherom, to raczej tak będzie. Ale o tym poniżej.

Zakłady bukmacherskie na klasyfikację końcową WRC 2019

WRC w odróżnieniu od piłki nożnej, tenisa czy też e-sportu nie jest dziedziną sportu, która przyciąga tak sporą uwagę bukmacherów i typerów jak w/w dyscypliny. Przez co ilość zakładów jakie są dostępne dla rajdów WRC nie powala na kolana. Ale pomimo tego znaleźliśmy ofertę na klasyfikację końcową tegorocznego sezonu. Kto według bukmacherów jest typowany do zwycięstwa?

Przyjrzyjmy się jak analitycy Fortuny przewidują wyniki końcowe po 14 rajdach.

Na chwilę obecną szanse kierowców pokrywaja się z „generalką”. Na pierwszym miejscu do wygrania 47 edycji FIA WRC typowany jest Estończyk – Tänak (kurs 1.3). Zaraz za nim ex aequo znajduje się Ogier i Neuville – kurs 4.5. Stawkę proponowanych zwycięzców zamyka S. Loeb. Ten najbardziej utytułowany kierowca w całej historii WRC, który przeciez 9 razy wygrywał cykl WRC, „wyceniony” został z kursem 300.

A i tak na koniec ciekawostka. Jedynym Polakiem, który występuje w tej edycji WRC jest Łukasz Pieniążek. Startuje on w WRC2 PRO jadąc Fordem Fiestą R5 reprezentując M-Sport Ford World Rally Team. To ten sam zespół, w którym startował Robert Kubica w 2014 roku, zdobywając 14 punktów. Póki co Pieniążek radzi sobie całkiem dobrze i zajmuje 4 lokatę w swojej kategorii. Wybiegając trochę w przyszłość to może i kiedyś Roberta Lukasa zobaczymy w WRC? Jeżeli tak się stanie, to poinformujemy was o tym.

źródła:wikipedia.org