Udany Początek Sezonu !

Pierwsza runda Porsche Carrera Cup Deutschland za nami. Nie będziemy ukrywać, jesteśmy bardzo zbudowani postawą zawodników z bielskiego teamu podczas wyścigów na torze Hockenheim. Ale po kolei.

W rywalizacji wzięło udział blisko 40 kierowców z 14 krajów. W tym jeden Polak – Robert Lukas z teamu Förch Racing by Lukas Motorsport.

Zwycięzcą sobotniej rywalizacji został Philipp Eng, a w niedzielę pierwsze miejsce przypadło Earl’owi Bamber. Jak się spisali kierowcy z polskiej drużyny? Connor de Phillippi zdobył PP na niedzielny wyścig oraz zajął w nim drugie miejsce. Lukas zakończył niedzielne zmagania na świetnej 4 pozycji. Natomiast w klasyfikacji generalnej ex-aequo zajmują miejsca zwycięzcy obu wyścigów, a de Phillippi zajmuje 3 miejsce, a R. Lukas 6 lokatę. Trzeci z polskiej ekipy – Christofer Berckhan Ramirez – jest v-ce liderem w klasyfikacji „rookie”.

Sesja treningowa

Pierwsza w tym sezonie sesja treningowa zakończyła się ogromnym sukcesem dla polskiego teamu. Connor de Phillippi, ubiegło roczny zwycięzca w kategorii debiutantów, uzyskał najlepszy czas podczas treningu – 1.43,131. Rywalizacja była bardzo zacięta, o czym może świadczyć fakt, że blisko 20 zawodników, było gorszych od Kalifornijczyka o zaledwie 1 sekundę! Tuż za nim uplasował się Earl Bamber oraz Sean Johnston. Natomiast R. Lukas uzyskał 15-ty czas.

Kwalifikacje

Pole position na sobotę wywalczył Philipp Eng, a tuż za nim ze stratą 0.379s (sic!) zajął francuz Jim Pla. To oni będą pierwszym rzędem podczas I wyścigu w tym sezonie. Connor de Phillippi uzyskał 7 czas. Natomiast dzięki regulaminowi zawodów, który precyzuje kto będzie miał PP podczas II wyścigu, de Phillippi będzie startował z PP! A to dzięki temu, że w tym przypadku decyduje 2 najlepszy czas danego zawodnika podczas kwalifikacji. Jedyny Polak w tym wyścigu – Robert Lukas – zdobył odpowiednio 9-tą i 6-tą lokatę. Tak skomentował tę sesję:

„Na torze był niesamowity tłok i chyba wszyscy kierowcy mieli duże problemy z przejechaniem tzw. czystego okrążenia. To był klucz do sukcesu.”

Wyścig 1

W tym wyścigu bezkonkurencyjny okazał się startujący z Pole Position zawodnik pochodzący z Austrii – Phillip Eng (Deutsche Post by Project 1). Od początku do końca nie pozwolił nikomu się wyprzedzić. II miejsce przypadło, startującemu aż z 4 pola – Nickiemu Thimm. Podimu zamknął Bamber.

Jak się powiodło teamowi z Bielsko-Białej? De Phillippi z 7 pozycji startowej zdołał awansować o dwa oczka i zakończył na dobrej 5 lokacie. Natomiast R. Lukas spadł z 9 miejsca na 13 pozycję, po przypadkowym kontakcie z jednym z rywali. Ostatni z ekipy – Ramirez uplasował się na 20 miejscu. Co dało mu 2 miejsce wśród debiutantów Porsche Carrera Cup Deutschland.

Swój pechowy występ tak skomentował polski zawodnik:

„To był dla mnie bardzo ciężki wyścig. W pewnym momencie utknąłem za Seanem Johnstonem i nie mogłem go wyprzedzić. Później popełniłem niewielki błąd i miałem kontakt z Porsche 911 GT3 Cup Michaela Ammermüllera. Na skutek tego zdarzenia w moim samochodzie przestawiła się geometria i nie było już mowy o szybkiej jeździe”

Wyścig 2

Tym razem kierowcy stanęli do rywalizacji na 18 okrążeniach. Kalifornijczyk z polskiej ekipy, startujący z PP, dał się wyprzedzić dwóm zawodnikom na pierwszych okrążenich przez Thilima i Engelharta. Ale nie zmieniało to fakt, że wciąż walczył o jak najwyższą pozycję! A było do tego bardzo blisko, po karze dla Engelharta i wypadku, który on spodował, de Phillippi wrócił na prowadzenie. Koniec końców, zawodnik Konrad Motorsport zdołał go wyprzedzić i tym samym kierwoca z USA zajął II miejsce, najlepsze w historii startów ekipy z Bielska. A tuż za podium znalzał się R. Lukas, który do ostaniej chwii walczył o podium. Niestety nie tym razem, ale może kolejnym? Bukmacherzy może dostrzegą, że nie samą formułą 1 motosport żyje i również stworzą ofertę dla typujących właśnie wyścigi Porsche?

Polski zawodnik tak skomentował te wyścigi:

„To był weekend pełen wzlotów i upadków. W drugim wyścigu miałem spore szanse na podium. Moje plany pokrzyżował jednak kontakt ze Svenem Müllerem. Generalnie jestem zadowolony ze swojego występu. Tempo, jakie prezentujemy napawa nas sporym optymizmem przed kolejnymi rundami.”

Porsche Carrera Cup Deutschland – klasyfikacja po pierwszej rundzie na torze Hockenheim