Przejdź do treści

1 miejsce w punktacji Generalnej PCC

Za nami kolejna runda Porsche Carrera Cup Deutschland, która tym razem odbyła się na niedaleko Magdeburga na Motorsport Arena Oschersleben. Bezkonkurencyją ekipą podczas tego wyścigu był niemiecki team – Konrad Motorsport. Najpierw w sobotę wygrał Christopher Zoechling, a dzień później – Christian Engelhart. Ale to nie wszystko. Również nasza ekipa zanotowała całkiem niezłe występy, dzięki którym team Förch Racing by Lukas Motorsport przesunał się na pozycję v-ce lidera w klasyfikacji drużynowej. A wśród zawodników, w tabeli przewodzi Connor de Phillippi, co zaskoczyło pewnie nie jednego legalnego bukmachera…


Sesja treningowa


Pierwsze spotkanie z torem, przed kwalifikacjami, na torze w Oschersleben okazało się najlepsze dla holendra Jaapa van Lagena z teamu Aust Motorsport. Wykręcił on 1.30,250. Na kolejnych pozycjach znaleźli się zawodnicy Earl Bamber (Team 75 Bernhard) i Phillip Eng (Deutsche Post by Project 1). Jak na zawodników, którzy brylowali w poprzedniej rundzie PCCD, to całkiem dobry prognostyk przed tą rundą. Jak się spisali zawodnicy z Förch Racing by Lukas Motorsport? Connor de Phillippi wykręcił 4 czas, R. Lukas 13 pozycja, a C. Ramirez 24 miejsce.

Kwalifikacje

Pole position, podczas kwalifikacji do sobotniego wyścigu wywalczył Holender Pieter Schothorst (team Mc Gregor powered by Attempto Racing). A na dalszych pozycjach C. Zoechling (Konrad Motorsport) oraz Alex Riberas (Attempto Racing by Häring). Najlepszy z polskiej ekipy był de Phillippi (9 miejsce). R. Lukas zajął 10 miejsce, a C. Ramierz 23 pole.

Natomiast w wyścigu niedzielnym PP należało do Michael Ammermüller (QPOD Walter Lechner Racing), a 5 miejsce należało do, ponownie najlepszego z ekipy Förch Racing by Lukas Motorsport, de Phillippi.

Robert Lukas, tak skomentował tę sesję:

„Sesja kwalifikacyjna była bardzo ciężka. To było widać po czasach całej czasówki. W tej serii wyścigowej nie ma miejsca na najmniejszy błąd, bowiem strata 0,2 s oznacza spadek o ponad dziesięć pozycji.”

Polak chciał wykręcić lepszy czas, niestety tym razem nie udało się. Jak się okaże później, wyniki kwalifikacji miały ogromne przełożenie na rezultaty naszych zawodników.

Wyścig 1

Już pierwszy zakręt wywrócił kolejność pojazdów. Miejsce lidera zajął drugi w kwalifikacjach – Zoechling – który już do końca wyścigu nie oddał prowadzenia. Również zawodnicy z ekipy Förch Racing by Lukas Motorsport, zyskali na tym pierwszym przetasowaniu. Obaj wskoczyli o 2 pozycje wyżej. Koniec końców Lukas zajął 5 miejsce, a de Phillippi spadł kilka miejsc dalej po nieszczęśliwym i przypadkowym kontakcie z rywalem. Wielkim pechem zakończył się ten wyścig dla dotychczasowego lidera klasyfikacji PCCD. Earl Bamber, nawet nie mógł wziąć udziału w wyścigu z powodu awarii swojego samochodu.

Po udanym wyścigu R. Lukas ocenił, że to był dość trudny wyścig, i tym bardziej cieszy się z zajętego miejsca. Choć jak zauważa „zdaję sobie sprawę, że kluczem do sukcesu jest ustanowienie dobrego wyniku w czasówce”.


Wyścig 2


Po dobrych wynikach w sobotę zawodnicy z bielskiego teamu, przystąpili do tego wyścigu pełni nadziei na dobre rezultaty. Ponownie jak w sobotę, kluczowym dla klasyfikacji końcowej, okazał się pierwszy zakręt. Już wtedy ustaliła się kolejność, która dobrnęła do mety w niezmienionym składzie – C. Engelhart, J. van Lagen, Ammermüller i na 4 pozycji – Connor de Phillippi. Lukas tym razem po zaciętej walce z P. Engiem zajął dobrą 8 lokatę.

Jak tym razem oceniał swój występ Polak? Przynaje, że może wynik nieco gorszy, ale bardzo pozytywnie ocenia swoja walkę na torze. Do tego też podkreślał ponownie, że podstawą do sukcesu jest dobry czas w kwalifikacjach i nad tym elementem potrzebują popracować w kolejnych wyścigach.

Natomiast szef teamu, Wiesław Lukas powiedział, że:

„Biorąc pod uwagę pozycje startowe naszych kierowców i wyniki, jakie uzyskali oni w obu wyścigach, uważam, że weekend na torze Oschersleben ułożył się dla nas rewelacyjnie. (…) W połowie drugiego wyścigu zaczął padać deszcz i nasi kierowcy wówczas przyspieszyli, co świadczy o ich umiejętnościach i potencjale”.


Porsche Carrera Cup Deutschland – klasyfikacja po drugiej rundzie na torze 
Oschersleben 

1. Connor de Phillippi 53 
2. Christian Engelhart 51 
3. Christopher Zoechling 51 
4. Earl Bamber 48 
5. Alex Riberas 46 
6. Philipp Eng 44 
7. Robert Lukas 38 
8. Nicki Thiim 32 . Sven Müller 27 
10. Jaap van Lagen 25 
11. Robert Renauer 24 
12. Michael Ammermüller 19 
13. Jeffrey Schmidt 17 
14. Sean Johnston 13 
15. Fabien Thuner 9 
16. Clemens Schmid 9 
17. Jim Pla 9 
18. Ola Nilsson 9 
19. Pieter Schothorst 8 
20. Lukas Schreier 3 
21. Marko Klein 3 
22. Antti Buri 1 
23. Michelle Gatting 1